Ütüleme Epilasyon Nedir?

Ütüleme Epilasyon Tekniği

Lazer epilasyon ile istenmeyen kıllarınızdan kurtulmaya başlayalı yaklaşık yirmi yıl oldu, ve ütüleme epilasyon ise son beş yılda tercih edilen en konforlu ve etkili lazer epilasyon tekniğidir. Tamamiyle acısız olan bu uygulama en ince kıllarda bile yüksek oranda başarı sağlıyor. Özellikle Alexandrite lazer epilasyon teknolojisi (755nm) ince kıllarda tetikleme yapmakta ve istenmeyen kılları azaltmak yerine daha da arttırmaktadır. Bu sebeple bayanlar da kol ve yüz bölgesinde diode lazer (810nm) teknolojisini daha cok tercih etmeye başlamışlardır.

Diode lazer teknolojileri arasinda dünya da ve ülkemizde de STS Lazer firması tarafından Ütüleme Epilasyon teknolojisi olarak  markalastirilan Soprano diode ütüleme epilasyon teknolojisiyle ortalama 4-6 seansda istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Soprano diod lazer cihazları halihazırda ülkemizde 350 noktada hizmet vermektedir

2006 yılında aynı seçici fototermaliz teorisine dayanarak işleyen, ancak atışlarda daha düşük enerji verip daha sık aralarla tekrarlayan bir yöntem geliştirildi ve dünyayı sarsmaya başladı: 

SHR (Super Hair Removal / Ütüleme Epilasyon). Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor. Soprano Lazer cihazlarında kontak soğutma (eksi 4 derece) da var. Böylece deriye etki ihmal edilebilir düzeyde kalıyor. Yanık olmadığı gibi, ağrı da tamamen ortadan kalkıyor: Uygulama taş masajı rahatlığında geçiyor. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, tedavi başlığı deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılması. Bu nedenle uygulama tekniği “ütüleme epilasyon” olarak adlandırılıyor.

Ütüleme Epilasyon, hız da getiriyor, seanslar çok çabuk bitiyor. Derinin minimal etkilenmesi, güneşten kaçınmayı da gerektirmiyor. Dört mevsim uygulama için epilasyon etkisi zayıf NdYAG lazer cihazlarına başvurmaya da gerek kalmadı. Soprano Ütüleme Epilasyon diod lazer cihazlarından sonra epilasyon seanslarıı bambaşka bir boyut kazandı, acı ağrı olmadan çok kısa sürede tatmin edici sonuçlar alınmaya başlandı.


Diğer Başlıklar